KAM NA VÝLET / Hrady, zámky a zříceniny

Zámek Kácov.
Zámek Kácov láká mimo jiné na historické radiopřijímače. Za zvuku autentické hudby se vrátíte do časů našich dědů a babiček
Zámek Kácov. 
Autor / zdroj foto: Daniel Korol/zamek-kacov.cz

Zámek Kácov / Kácov

Několik desítek historických radiopřijímačů vyráběných převážně v období před a během 2. světové války. Od krystalek, lampových rádií, gramofonů až po tranzistorové přijímače. To všechno můžete spatřit na renesančně-barokním zámku Kácov. Kromě toho se tady seznámíte s historií Kácova a okolí jako centra řemeslné výroby, podnikání a v neposlední řadě jako významného letoviska Posázaví.

Expozice historických radiopřijímačů
V expozici historických radiopřijímačů uvidíte několik desítek historických radiopřijímačů vyráběných převážně v období před a během 2. světové války. Od krystalek, lampových rádií, gramofonů až po tranzistorové přijímače. Výstava je doplněna dobovými reklamními plakáty na radiopřijímače. Za zvuku autentické hudby se můžete vrátit o desítky let zpět do časů našich dědů a babiček. Expozici připravil Vladimír Fiala.

Expozice historie Kácovska - letovisko Kácov
Zde se můžete seznámit s historií Kácova a okolí jako centra řemeslné výroby, podnikání a v neposlední řadě jako významného letoviska Posázaví.

Dobové pohlednice, rozličné předměty a kvíz vám poodhalí mnohé z historie tohoto městečka. Spatřit můžete i vlajku Městyse Kácov vysvěcenou kardinálem Vlkem a ručně vyšívaný prapor Sokola Kácov.

Obrazová galerie
V zámecké obrazové galerii se každoročně konají dvě až tři výstavy obrazů, plastik či koláží zahajované slavnostní vernisáží s kulturním programem. Některé výstavy jsou prodejní. V galerii vystavovali umělci Kaláb, Malík, Císař, Barták a další. Galerie dává prostor dalším umělcům k prezentaci svých uměleckých děl.

Více informací včetně aktuálních akcí, provozní doby a cen vstupného najdete na webu Zámku Kácov.

Autor / zdroj: -red-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.