KAM NA VÝLET / Historické akce

Popis: Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou.
Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou.
Autor / zdroj: archiv města Zruč nad Sázavou
Datum konání: sobota 1. 8. 2020

Dobový jarmark, tanec, šerm, kejkle. To všechno nabídnou Historické slavnosti ve Zruči

ZRUČ NAD SÁZAVOU

Dobový jarmark, tanec, šerm, kejkle, dobová hudba a hlavně spousta zábavy. To všechno objevíte na Historických slavnostech ve Zruči nad Sázavou, jejichž dvacátý ročník se uskuteční v sobotu 1. srpna. Jako každý rok zahájí celodenní kulturní program průvod přes celé město.

V krásném prostředí zručského zámeckého parku se v sobotu 1. srpna od 10 do 19 hodin konají XX. Historické slavnosti. Těšit se můžete na rytířské souboje, dobovou hudbu, historický tanec, šerm, alchymisty, výcvik halapartníků, dobový jarmark, speciální program pro děti a hudební vystoupení.

Vstupné na celý den Historických slavností stojí 80 Kč, pro děti, seniory a studenty jen 40 Kč, děti do výšky meče mají dokonce vstup zdarma. Návštěvníci slavností získají slevu na vstupné do všech expozic zámku a děti se zdarma mohou projít po stezce rytíře Miloty z Kolowrat.

Současnou pseudogotickou podobu získal zručský zámek při přestavbě v letech 1892 až 1894. V roce 2003 zámek i park odkoupilo město a nechalo ho zrekonstruovat. V současné době je zámek sídlem radnice, zámecké galerie a jižní křídlo je zpřístupněno turistům ve dvou prohlídkových okruzích.

A jak k zámku od vlaku? Nezabloudíte, zámek je vidět už od nádraží. Vydejte se Nádražní ulicí a na křižovatce s hlavní silnicí se dejte vlevo. Na konci náměstí MUDr. J. Svobody objevíte místní značení, která vás už dovede k zámecké bráně.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

Navzdory pandemii se bude i letos konat Festival bulharských filmů

Pořadatelé upravili formát a letos můžete festival navštívit z pohodlí a hlavně bezpečí svého domova. Již dvanáctý ročník v řadě proběhne online. Díky

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

DNES SE STALO

HISTORIE9. srpna 1791

nechal císař Leopold II. z Vídně do Prahy převézt nejstarší a nejvzácnější z českých korunovačních klenotů - svatováclavskou korunu.

VYNÁLEZY9. srpna 1896

předvedl Albert Schiller v Brně první kinematografické představení, půl roku po prvním filmovém představení na světě.

ZAJÍMAVOSTI9. srpna 1974

Richard Nixon jako první prezident USA rezignoval na svou funkci a do úřadu nastoupil Gerald Ford.

POZVÁNKA OBRAZEM