NAPSALI JSTE / Čtenáři sobě

Popis: Policisté navštívili tři čáslavské školy.
Policisté navštívili tři čáslavské školy.
14.12.2018

Policisté navštívili v Čáslavi tři školy. Mluvili se studenty mimo jiné o problematice drog

ČÁSLAV

Studenti třech čáslavských škol měli možnost besedovat s policisty o problematice drog. Dozvěděli se o oprávnění policie a možnosti při kontrolách nad dodržováním trestního zákoníku u problematiky drog a to při nedovolené výrobě a držení. Studenti byli velice zvídaví, takže ke konci proběhla i diskuse, při které pokládali policistům mnoho zvídavých dotazů.

Dne 3. prosince se v dopoledních hodinách uskutečnily plánované přednášky na vybraných školských zařízeních v Čáslavi na téma OPL (omamné a psychotropní látky se zaměřením na rostlinu Konopí, aktivní látka THC, Marihuanu, množství větší než malé versus oprávnění a činnost Policie ČR a MěP). Přednášek se kromě čáslavských policistů a městských strážníků účastnil policejní psovod z Krajského ředitelství Středočeského Kraje se svým psem.

Přednášku organizoval a vedl vedoucí z čáslavského obvodního oddělení Lubomír Vilímek. Navštívili tři školy, a to ZŠ Čáslav Náměstí; SOU Čáslav Náměstí; VOŠ, SPŠ a OA Čáslav. Vždy byla naplněná třída či aula studentů ve věku od 14 do 18 let.

Primárně se studenti - posluchači dozvěděli o oprávnění policie a možnosti při kontrolách nad dodržováním trestního zákoníku u problematiky drog a to při nedovolené výrobě a držení - nedovolené pěstování, přechovávání či šíření toxikomanie a jedů, rozdíl mezi trestně-právním a přestupkovým jednáním, za které hrozí pokuta v přestupkové rovině uložená na místě policistou či správním orgánem. Po vydání věci – drogy následuje likvidace specializovanou firmou.

Policisté uvedli statistiky za okres Kutná Hora. Proběhly praktické ukázky použití detekce návykových látek zejména při silničních kontrolách (PČR a MěP), praktická ukázka vyhledávání OPL služebním psem pod vedením psovoda. Studenti měli možnost vyzkoušení si test na OPL.

Přednášky se také zaměřily na výtah ze školního řádu jednotlivých školských zařízení, kde je problematika OPL zanesena, a na vysvětlení významu dvojího trestání – které v případech zjištění OPL ve škole či školních výletech aj. neplatí (možnost trestání ze strany Policie ČR a paralelně i vedením školy pro porušení školního řádu).

Závěrem setkání proběhla diskuse – zájem studentů byl patrný z množství zvídavých otázek v průběhu i na konci samotné přednášky, dokonce i po skončení přednášky.

Autor / zdroj: Vendula Marečková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Poradna pro oběti trestných činů v Kutné Hoře

Poradna pro oběti trestných činů v Kutné Hoře působí pod střediskem PMS a pomáhá každému, kdo se cítí být obětí trestného činu.

Post

V Kutné Hoře odstartovala znovuobnovená tradice setkávání starostů a místostarostů

Setkání trojúhelníku – měst Kutné Hory, Čáslavi a Kolína se uskutečnilo v salonku ve Vile U Varhanáře. Hlavním výsledkem jednání je dohoda o aktivní s

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA