AKTUÁLNĚ / Společnost

Popis:
22.1.2019

V Kutné Hoře odstartovala znovuobnovená tradice setkávání starostů a místostarostů

KUTNÁ HORA / ČÁSLAV / KOLÍN

Setkání trojúhelníku – měst Kutné Hory, Čáslavi a Kolína se ve čtvrtek 17. ledna uskutečnilo v salonku ve Vile U Varhanáře. Hlavním výsledkem jednání je dohoda o aktivní spolupráci, starostové totiž plánují setkávání v pravidelných tříměsíčních intervalech.

Pracovní oběd ve Vile U Varhanáře navázal na tradici, která započala mezi lety 2011 a 2012, poté se od však od setkávání upustilo. „Mám radost z obnovené tradice, kterou jsme teď na kutnohorské půdě iniciovali. Jsme blízká města a máme spoustu podobných problémů a věcí k řešení. A ačkoli vždy nesdílíme stejný pohled, teď třeba s Kolínem a situací v nemocnici, prodiskutovali jsme spoustu důležitých věcí. Rozhodli jsme se scházet i nadále a řešit věci společně,” přiblížil Josef Viktora, starosta Kutné Hory. Na dalších setkání by rád otevřel téma společného destinačního managementu, cyklostezky nebo odpadového hospodářství. „Schůzka byla přátelská a spousta řešení přicházela samovolně. Máme mnoho společného. S Čáslaví třeba téma odpadového hospodářství, s Kolínem už zmíněnou nemocnici. Řekli jsme si, že bychom se potkávali cirka po třech měsících, další pozvánku jsme dostali do Čáslavi a uskuteční se v květnu,” doplnil kutnohorský místostarosta Vít Šnajdr.

„Jsem rád, že se nám podařila obnovit tradice setkávání. Teď se do pomyslného trojúhelníku připojila také Čáslav. Prvním úkolem bylo vůbec seznámení, ve městech jsou nová vedení a tváře. To se povedlo velmi dobře, a to i vzhledem k tomu, že si po dnešním setkání všichni tykáme. Atmosféra je tak přátelská a velmi dílná,” řekl s úsměvem Vít Rakušan, starosta Kolína. „Bavili jsme se o problémech, která naše města tíží. Povídali jsme si ale i o budoucích plánech,” dodal Rakušan. Na starostu Rakušana navázal čáslavský starosta Vlastislav Málek: „Odcházíme v dobrém rozpoložení. Další setkání uspořádáme u nás v Čáslavi a těšíme se na další konstruktivní debatu i náměty.”

Kutnou Horu, Kolín a Čáslav od sebe dělí přibližně šest kilometrů. Společně jsou domovem pro téměř šedesát tisíc lidí.

Autor / zdroj: Jakub Skyva

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

Post

Poradna pro oběti trestných činů v Kutné Hoře

Poradna pro oběti trestných činů v Kutné Hoře působí pod střediskem PMS a pomáhá každému, kdo se cítí být obětí trestného činu.

Post

V Kutné Hoře odstartovala znovuobnovená tradice setkávání starostů a místostarostů

Setkání trojúhelníku – měst Kutné Hory, Čáslavi a Kolína se uskutečnilo v salonku ve Vile U Varhanáře. Hlavním výsledkem jednání je dohoda o aktivní s

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA